Svet.SlajderСветСвет.Портал

Различни информации за нуклеарните разговори меѓу САД и Северна Кореја

Откако севернокорејскиот преговарач објави дека се прекинати нуклеарните преговори на работно ниво меѓу Северна Кореја и САД во Стокхолм, Стејт департментот соопшти дека двете делегации имале „добри разговори“.

Back to top button
Close
Close