BallkanBallkan.Portal

Rasti i parë i koronavirusit të ri në Republikën Sërpska

ë Republikën Sërpska ështlë regjistruar rasti i parë i infektimit me koronavirusin e ri, konfirmoi sot Ministria e Shëndetësisë së Republikës Sëprska.

Banjallukë, 5 mars 2020 (MIA) – Në Republikën Sërpska ështlë regjistruar rasti i parë i infektimit me koronavirusin e ri, konfirmoi sot Ministria e Shëndetësisë së Republikës Sëprska.

Ende nuk ka hollësi për personin i cili është infektuar.

Ministria e Shëndetësisë për sot në orën 9.00 ka paralajmëruar konferencë për shtyp  të ministrit të Shëndetësisë dhe Ndihmës Sociale, Alen Seraniq.ar/

Таг
Back to top button
Close
Close