Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Раст на хрватската индустрија во април за 17,3 отсто

Во Хрватска во април е зголемено индустриското производство за 17,3 проценти на годишно ниво, но е забележан пад од 2,1 отсто во споредба со претходниот месец, соопшти денеска хрватското Централнотбиро за статистика

Back to top button
Close
Close