Biznis.SlajderБизнисБизнис.Портал

Раст на германскиот БДП од 0,3 отсто во четвртиот квартал од 2020 година

Германската економија во последниот квартал од минатата година пораснала за 0,3 проценти, што е подобар резултат отколку што се очекуваше, соопшти  денеска Федералното биро за статистика, Дестатис, ревидирајќи ги највисоките досегашни проценки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close