0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderЕкономија

Раст на економијата со видливи проценти во втората половина од годината, најави премиерот

Премиерот Зоран Заев очекува бледнеење на економската криза од ковид пандемијата во првата половина на годината, а вистински резултати од преземените мерки и активности за нејзина поддршка во втората половина со многу видливи проценти на раст на економијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close