БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Раст на бројот на новозаразени од коронавирус во Албанија

Во последните неколку дена во Албанија се забележува раст на новозразените од Ковид-19, што според епидемиолозите е последица на групирањата за време на новогодишните и божикните празници, на што предупредуваа и претходно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close