БизнисБизнис.Портал

Раст на биткоинот откако Илон Маск соопшти дека го враќа во игра

Твитер-објавата на Илон Маск дека „Тесла“ повеќе не го прифаќа биткоин како средство за плаќање, предизвика пад на оваа криптовалута. Таа оттогаш не се опорави. Маск тогаш објасни дека рударењето биткоини е енергетски неисплатливо и нееколошко.

Back to top button
Close
Close