Svet.SlajderСвет

Раст на јапонскиот извоз во март

Јапонија во март забележа раст на извозот од 16,1 проценти во споредба во истиот месец минатата година. Растот се должи на на побарувачката од Кина, објави денеска јапонската Влада

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close