БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Раст и на депозитите и на кредитите

Депозитите во мај имаат месечен раст од 1,2 отсто, додека кај кредитите растот е  0,8 отсто. Податоците на Народната банка на годишно ниво покажуваат дека депозитите забележале раст од 7,1 отсто, а кредитите од 5,6 отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close