Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Расправа по амандманите за буџетот – Секој издржан и реален проект ќе го прифатиме, вели заменик-министерот за финансии

Во Комисијата за финансирање и буџет денеска почна расправата по Предлог-буџетот за 2021 година. Предлогот го образложува министерот за финансии. Расправата во ова матично собраниско тело согласно деловникот трае до 10 работни дена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close