Svet.SlajderСветСвет.Портал

Распоредувањето на Националната гарда во околу Капитол ги чини САД речиси половина милијарда долари

Речиси 500 милиони долари се трошоците за ангажирање на околу 26.000 припадници на Националната гарда за обезбедување на Капитол во периодот околу 6 јануари, кога се случи насилниот упад во Конгресот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close