0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници СветЕкономија

Распишан тендер што е прв чекор кон изградба на брзата пруга Белград-Северна Македонија

Инфраструктура на железниците на Србија и Делегацијата на Европската унија во Србија објавија тендер за работи за изградба на тунел број 4 на делницата Сталаќ-Ѓунис, на пругата Белград-Ниш, во општина Чичевац, што преставува прв чекор кон изградбата на брзата пруга Белград-Северна Македонија, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close