0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Распад на Југославија: Националниот доход замина кај најбогатите

Преминувањето од социјализам во капитализам во земјите од поранешна Југославија беше обележано со значително зголемување на нееднаквоста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close