БалканСвет.Слајдер

Рашков: Стотици бугарски граѓани биле прислушувани

Стотици бугарски граѓани биле прислушувани на барање на специјалното обвинителство и со дозвола на Специјализираниот суд. Ова го нагласи министерот за внатрешни работи на Бугарија, Бојко Рашков по барање на ГЕРБ-СДС во врска со обвинувањата за нелегално прислушување на политичари и граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close