0_Спорт.ПорталФудбал

Рашфорд втор пат по ред играч на месецот во Манчестер јунајтед

Премиерлигашот Манчестер јунајтед го прогласи напаѓачот Маркус Рашфорд за најдобар играч за декември.

Манчестер, 1 јануари 2020 (МИА) – Премиерлигашот Манчестер јунајтед го прогласи напаѓачот Маркус Рашфорд за најдобар играч за декември.

Дваесет и двегодишниот Англичанец доби 40% од гласовите втор пат по ред стана играч на месецот.

Рашфорд постигна шест на 8 натпревари во декември. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close