Дописници МКДОпштински вести

Расчистени петнаесетина кражби во продавници, еден приведен

Дваесет и осум годишен тетовец е приведен како осомничен за сторени петнаесетина тешки кражби во неколку тетовски села, информира СВР Тетово. На тој начин се расветлени кражбите во повеќе колонијални продавници кои во текот на овој месец биле пријавувани во полицијата.

Back to top button
Close
Close