ОпштествоХроникаХроника.Портал

Расчистена тешка кражба во Скопје, приведено едно лице

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лиши од слобода скопјанецот Г.Љ. (47) и расчисти кривично дело „Тешка кражба“, извршена во периодот од 7 до 17 јули годинава, информираат од МВР.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close