0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Расчистена тешка кражба во Скопје, приведени три лица

Полициски службеници од СВР Скопје вчера ги лишија од слобода Ф.К.(25), Ф.К.(23) и Ф.И.(29), сите од Скопје, затоа што на 27 јануари 2021, во периодот од 21.30 до 23.30 часот извршиле тешка кражба во продажен објект во спортски центар во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close