ХроникаХроника.Портал

Расчистена кражба во Велес, приведен скопјанец

Полицијата од СВР Велес денеска во 10 часот го лишила од слобода Т.М.(67) од Скопје затоа што околу 08.30 часот во маркет на улица „Благој Ѓорев“ во Велес од П.Д.(82) од Велес одзел паричник со пари и лични документи.

Back to top button
Close
Close