Svet.SlajderЕвропа

Раперот Пабло Хесер, поради кого Шпанците излегоа на протести, денеска осуден на 2,5 години затвор

Судот во каталонскиот град Леида денеска ја потврди новата затворска казна на раперот Пабло Хасел од 21 месец за физичко заканување на сведок на судење и попречување на самото судење во 2017 година, па поради претходната казна за спорни стихови и објави, денеска е осуден на вкупна казна од 2,5 години затвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close