0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Рано е да се тргнат маските на отворено, за тоа ќе се разговара следната недела, вели Филипче

Министерот за здравство вели дека сè уште е рано да се тргне препораката за носење маски на отворено и најави дека за тоа ќе се разговара на почетокот на следната недела на состанок на Комисијата за заразни болести.

Back to top button
Close
Close