0_Спорт.ПорталФудбал

Рамос: За Роналдо и за Меси можете да направите посебна „Златна топка “

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, и за напаѓачот на Барселона, Лионел Меси.

Мадрид, 10 декември 2019 (МИА) – Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, и за напаѓачот на Барселона, Лионел Меси.

– Може да се направи „Златна топка“ одделно за да им се додели на Кристијано и на Меси, во зависност од нивните резултати. И дајте друга „Златна топка“ за која ќе конкурираат сите други. Ќе биде подобро за фудбалот, се пошегува Рамос.

Меси оваа година ја освои 6. „Златна топка“, додека Роналдо освои пет вакви трофеи. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close