0_Спорт.ПорталФудбал

Рамос сака да остане во Реал Мадрид, но тој не добил понуда од клубот за договор

Ситуацијата со договорот на дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, сè уште не е решена.

Мадрид, 10 февруари 2021 (МИА) – Ситуацијата со договорот на дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, сè уште не е решена.

Придружбата на Шпанецот тврди дека тој не ги одбил предлозите на клубот, бидејќи не ги ни добил, пренесува „As“.

Рамос очекува да остане во клубот од Мадрид. Неговата врска со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез се подобри среде пандемијата на коронавирус.

Рамос е во Реал Мадрид од 2005 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close