0_Спорт.ПорталФудбал

Рамос повтори рекорд на Меси

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос постигна гол синоќа во натпревар од 11. коло од шампионатот на Шпанија против Леганес (5:0). Рамос постигна гол 16. сезона по ред во Ла лига.

Back to top button
Close
Close