0_Спорт.ПорталФудбал

Рамос има намера да одигра 200 натпревари за репрезентацијата на Шпанија

Дефанзивецот на Шпанија, Серхио Рамос, по победата над Фарски Острови (4:0) во квалификацискиот натпревар за ЕУРО 2020, соопшти дека има намера да стигне до 200 одиграни натпревари за националниот тим.

Back to top button
Close
Close