0_Спорт.ПорталФудбал

Рамос го помина Касиљас и стана рекордер по бројот на настапи за Шпанија

Капитенот на шпанската фудбалска репрезентација, Серхио Рамос се најде во почетниот состав на вечерашниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 против Норвешка во Осло. За дефанзивецот на Реал Мадрид, овој натпревар беше 168. Во репрезентативниот дрес што претставува нов рекорд во ова астатистичка категорија.

Back to top button
Close
Close