Политички партии

Рамбабова: ВМРО-ДПМНЕ работи против здравствениот систем, во тек е масовна вакцинација против коронавирусот

Денеска, кога сводичиме на масовна имунизација на граѓаните, кога институциите со сите сили се борат бројот на новозаразени од коронавирусот да се намалува постојано, ВМРО-ДПМНЕ организира протест каде има групно собирање што е опасно по јавното здравје. Денешниот протест е само нов чин во деструктивното однесување на ВМРО-ДПМНЕ кое трае за време на целата пандемија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close