Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама за вакцинацијата во Албанија: Досега заштитени 369 здравствени работници

„Досега 369 лекари и медицински сестри од првата борбена линија со Ковид-19 денеска се позаштитени од опасниот вирус, откако ја примија првата доза на вакцината во Центарот за вакцинација во стадионот „ Ер Албанија“, во првите шест дена од вакцинацијата. Процесот ќе продолжи и денеска, без запирање. Од недела во недела постепено ќе ја зголемуваме динамката според планот за вакцинација“, се наведува во статусот на Рама на Фејсбук, што завршува со мотото на вакцинацијата „Албанија со насмевка“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close