Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама за „Ајриш тајмс“: Не сум оптимист за почеток на преговорите

Албанскиот премиер Еди Рама не е оптимист за она што ќе се случи следната недела во Советот на Европа, каде што ќе се дискутира за отпочнување на преговорите на Албанија и Северна Македонија со Европската Унија.

Back to top button
Close
Close