БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама во Бејрут по повод реадмисијата на четири деца и една жена од кампот во Сирија

Премиерот Еди Рама и министерот за внатрешни работи Сандер Лешај, заедно со генералниот конзул на Албанија во Либан, Марк Горајеб, во Бејрут се среднаа со генерален директор за безбедност генерал-мајор Абас Ибрахим

Back to top button
Close
Close