БалканДописници СветСвет.Слајдер

Рама повторно со апел до граѓаните да се вакцинираат против Ковид-19

Во Албанија со несмалена динамика продолжува процесот на вакцинација против Ковид -19, но и високите бројки на новозаразени на дневно ниво. Премиерот Еди Рама на својот профил на Фејсбук објави дека од 11 јануари, кога почна имунизацијата досега вакцинирани се над 1,5 милиони граѓани. Тој повторно апелираше до граѓаните да се вакцинираат

Back to top button
Close
Close