0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Рама од Охрид упати критика за неучеството на Косово на лидерската средба

Албанскиот премиер Еди Рама денеска од лидерската средба на државите од Западен Балкан во Охрид упати критика до Приштина што не учествува во Иницијативата за регионална соработка, притоа изразувајќи уверување дека Косово како дел од регионот ќе учествува на наредната средба предвидена да се одржи идниот месец во Драч.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close