Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама: Обединети Арапски Емирати ќе изградат 2.000 станови во Драч

Албанскиот премиер Еди Рама, кој на годишнината од катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата на денешн ден минатата година, престојува во посета на Обеднетите Арапски Емирати (ОАЕ)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close