БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама не го премисли ни Вархеји, „спорниот“ изборен законик ќе се прегласува в четврток

Албанскиот премиер Еди Рама попладнево јасно кажа дека не го менува ставот во врска со Изборниот законик, што на повторно разгледување во Парламентот го врати претседателот Илир Мета.

Back to top button
Close
Close