БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Рама најави олеснувања на анти-ковид мерките, но не ја коментираше одлуката на САД за Бериша

Се наоѓаме во оптимална ситуација во однос на стратегијата и акцискиот план, но е многу, многу е важно, да не заборавиме дека се уште немаме целосна предвидливост на патот до целосен излез од овој тунел и затоа мора да продолжиме да бидеме внимателни. Утре комитетот ќе излезе со нов план, со натамошно олеснување на мерките и нашата амбиција за поолеснета туристичка сезона. Наскоро ќе излеземе со програмата за обврски за третиот мандат, рече Рама.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close