БалканДописници Свет

Рама: Мета комплетно излезе од колосек, срамно е што тој ни е претседател

Албанскиот премиер Еди Рама ја нарече катастрофа „ескалацијата на вербалното насилство од страна на претседателот Илир Мета“.

Back to top button
Close
Close