БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама категоричен за Изборниот законик

Албанското владејачко мнозинството не се повлекува од измените и дополнувањата на Изборниот законик, кој не е потпишан од претседателот Илир Мета и е вратен на повторно разгледување.

Back to top button
Close
Close