0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалкан

Рама: „Голема Албанија“ е бесмислица, а „Мини шенген“ е голема работа за Западен Балкан

Албанскиот премиер Еди Рама во денешното интервју за „Јуроњуз Србија“ изјави дека „Мини шенген“ е голема работа за регионот, а идејата за „Голема Албанија“ е бесмислица сама по себе

Back to top button
Close
Close