Svet.SlajderДописници СветСвет

Рама ги повика Азербејџан и Ерменија на прекин на огнот и итно започнување преговори

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во својство на претседавач на ОБСЕ, доцна синоќа реагираше на конфликтот меѓу Азербејџан и Ерменија.

Back to top button
Close
Close