БалканДописници Свет

Рама ги отфрла обвинувањата на опозицијата за заробена држава и нерегуларни избори во Албанија

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за Фајненшл Тајмс изјави дека Албанија е една адолесцентна демократија, и како и секој адолесцет има проблеми но оти многу брзо ќе успее да созрее.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close