Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама до Мета: Малкумина се оние кои посакуваат национална катастрофа

За среќа малубројни се оние кои посакуваат катастрофа. Како што најавивме денеска почна вакцинација во Валона. Процесот оди со забрзано темпо и набрзо ќе бидат имунизрани сите здравствени работници и станарите и персоналот во старските домови. В недела почнуваме со вакцинацирање на популацијата над 80 - годишна возраст, рече Рама.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close