БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама-Дендиас: Прашањето за морската граница меѓу Албанија и Грција во меѓународните инстанци

Албанскиот премиер Еди Рама на денешната прес конференцја со шефот на грчката дипломатја, Никос Дендијас, рече дека прашањето за морската граница меѓу двете земји ќе биде упатено во меѓунаордните инстанци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close