Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама: Албанија во 2030 година ќе ја однесеме на врвот, таму каде што заслужува да биде

-Како таква, оваа историска победа ни донесе историска одговорност. Реализација на обем на одлуки, реформи и конкретна работа за да до крајот на оваа деценија да Албанија се искачи на врвот што Албанците и го заслужуваат. Земја според стандардите на ЕУ, земја во која слободата и правдата зрачат со нашето европско припаѓање на секојдневната реалност, земја-шампион во овој регион на Европа, со енергија, туризам, земјоделство и јавни услуги. Земја со високо национално и меѓународно достоинство каде Албанија е секогаш прва. Ова е Албанија од 2030 година и ова е нашата мисија, порача Рама.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close