0_Спорт.ПорталРакометРезултати

Ракометарите на Франција и на Шпанија полуфиналисти на ОИ

Франција и Шпанија се пласираа помеѓу четирите најдобри репрезентации на ракометниот турнир на Игрите во Токио.

Токио, 3 август 2021 (МИА) – Франција и Шпанија се пласираа помеѓу четирите најдобри репрезентации на ракометниот турнир на Игрите во Токио.

Рано утрово Шпанија ја победи Шведска со 34:33 во второто четвртфинале.

Претходно, Франција забележа убедлива победа над Бахреин со 42:28.

Другите две четвртфинални двојки се:
Данска – Норвешка (почеток 10 часот)
Германија – Египет (13:45 часот). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close