0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници Свет

Ракијата на Тиквеш наградена на бугарски фестивал за алкохолни пијалаци од Балканот

Ракијата „тиквеш“ на македонската реномирана винарница доби специјална диплома „Најдобра увезена ракија“ за време на „Ракија фест Софија“, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close