Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ракетирана ирачката воздушна база Балад

Повеќе ракети синоќа се истрелани врз воздушната база Балад во Ирак

Багдад, 14 август 2020 (МИА) – Повеќе ракети синоќа се истрелани врз воздушната база Балад во Ирак.

Според ирачките медиуми три ракети „Катјуша“ паднале во воздушната база.

Ракетите не предизвикале голема материјална штета. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close