СветСвет.Портал

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас

Багдад, 14 јануари 2020 (МИА) – Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас.

Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници.

Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално жртви. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close