СветСвет.Портал

Ракетата „Старшип“ на компанијата на Маск одново се урна при тест

Прототип на товарната ракета Space X Starship SN 9 експлодираше за време на слетувањето по успешното лансирање во Бока Чика во Тексас и летот на голема надморска височина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close