0_Магазин.ПорталСвет

Ракета на „Спејс-Икс“ слета успешно, па експлодираше

„Спејс-Икс Старшип СН 10“ успеало да слета, за разлика од претходните „СН 8“ и „СН 9“. Тоа значи дека лансирањето во „Бока чика“ во Тексас и летот на голема надморска височина, беа успешни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close