БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ракацоли не ја исклучува можноста за второ затворање на Албанија поради влошената состојба со пандемијата

Претседателката на Комитетот на експерти за справување со пандемијата и заменик министер за здравство, Мира Ракацоли, не ја исклучува можноста за второ затворање на Албанија поради влошената состојба со пандемијата, која во моментов ја оценува за како критична.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close